TE Connectivity Laird S57212AMP10SMF
Part No.:
S57212AMP10SMF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
S57212AMP10SMF.pdf
Description:
RF ANT 5.8GHZ PANEL CAB BRKT 10"
Shipping
S57212AMP10SMF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
5.8GHz
Frequency Range:
5.725GHz ~ 5.825GHz
Antenna Type:
Panel
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
12dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 254mm