Boyd Laconia, LLC S500-70/2-010
Part No.:
S500-70/2-010
Datasheet:
S500-70/2-010.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED -10
Shipping
S500-70/2-010 Specifications
Dash Number:
-010
Diameter - Inside:
0.239" (6.07mm)
Diameter - Outside:
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 227°C