Boyd Laconia, LLC S500-70/2-007
Part No.:
S500-70/2-007
Datasheet:
S500-70/2-007.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED -7
Shipping
S500-70/2-007 Specifications
Dash Number:
-007
Diameter - Inside:
0.145" (3.68mm)
Diameter - Outside:
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 227°C