Panduit Corp S40-175-L0
Part No.:
S40-175-L0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
S40-175-L0.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 175LB 3.34'
Shipping
S40-175-L0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
StrongHold™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
40"
Bundle Diameter:
11.61" (294.89mm)
Width:
0.350" (8.89mm)