HellermannTyton S3STM500HIRHSF1
Part No.:
S3STM500HIRHSF1
Manufacturer:
HellermannTyton
Category:
Cable Ties - Holders and Mountings
Package:
Datasheet:
S3STM500HIRHSF1.pdf
Description:
CABLE TIE HLDR DUAL PUSH MNT BLK
Shipping
S3STM500HIRHSF1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
HellermannTyton
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Dual Opening
Mounting Type:
Push In - Fir Tree
Size / Dimension:
1.97" L x 0.87" W x 2.17" H (50.0mm x 22.0mm x 55.0mm)
For Use With/Related Products:
Cable Ties up to 0.500" (12.7mm) Width