Tripp Lite S3M15K3B
Part No.:
S3M15K3B
Manufacturer:
Tripp Lite
Category:
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
Package:
Datasheet:
S3M15K3B.pdf
Description:
3-PHASE 208/220/120/127V 15KVA/K
Shipping
S3M15K3B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tripp Lite
Series:
SmartOnline®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Online (Double Conversion)
Voltage - Input:
120V, 208V (3-Phase), 127V, 220V (3-Phase)
Applications:
Network, 3-Phase
Form:
Tower
Power - Rated:
15kVA / 15kW
AC Outlets:
Backup Time - Max Load:
13 minutes
Media Lines Protected:
RS-232
Voltage - Output:
Input Connector:
Hardwired
Output Connector:
Cord Length:
Approval Agency:
CSA, FCC, UL
Size / Dimension:
35.430" L x 9.840" W (899.92mm x 249.94mm)
Height:
34.170" (867.92mm)