Nearson Inc. S325TC-915
Part No.:
S325TC-915
Manufacturer:
Nearson Inc.
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
S325TC-915.pdf
Description:
RF ANT 915MHZ WHIP STR TNC MALE
Shipping
S325TC-915 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Nearson Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
915MHz
Frequency Range:
902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
0dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
TNC Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
2.764" (70.20mm)