Shiu Li Technology Co., Ltd. S282-320-320-1.0
Part No.:
S282-320-320-1.0
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
S282-320-320-1.0.pdf
Description:
THERM PAD 320X320MM PINK
Shipping
S282-320-320-1.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
S282
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Usage:
Thermally Conductive
Type:
Interface Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
320.00mm x 320.00mm
Thickness:
0.0390" (0.991mm)
Material:
Adhesive:
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
Pink
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.7W/m-K