Panduit Corp S24-175-L0
Part No.:
S24-175-L0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
S24-175-L0.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 175LB 2.002'
Shipping
S24-175-L0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
StrongHold™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
24"
Bundle Diameter:
7.00" (177.80mm)
Width:
0.350" (8.89mm)
Length - Actual:
2.002' (610.11mm)