TE Connectivity Laird S2409P36RTN
Part No.:
S2409P36RTN
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
S2409P36RTN.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ PANEL CAB CHAS 36"
Shipping
S2409P36RTN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Panel
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
8dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 914mm