TE Connectivity Laird S2402DS24RTN
Part No.:
S2402DS24RTN
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
S2402DS24RTN.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ DOME CAB CHAS 24"
Shipping
S2402DS24RTN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Dome
Number of Bands:
1
VSWR:
1.7
Return Loss:
Gain:
2dBi
Power - Max:
5 W
Features:
Cable - 610mm
Termination:
RP-TNC Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Height (Max):
0.750" (19.05mm)