TE Connectivity Laird S2307MP10RTN
Part No.:
S2307MP10RTN
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
S2307MP10RTN.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ PANEL CAB CHAS 10"
Shipping
S2307MP10RTN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
DirectLink™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.3GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Panel
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
7.5dBi
Power - Max:
75 W
Features:
Cable - 254mm
Termination:
RP-TNC Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Height (Max):
1.500" (38.10mm)