Banner Engineering Corporation S18LGRYPT
Part No.:
S18LGRYPT
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
S18LGRYPT.pdf
Description:
INDICATOR EZ-LIGHT GRN/RED/YEL
Shipping
S18LGRYPT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
LED
Lamp Color:
Green, Red, Yellow
Lens Color:
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
DC
Voltage:
10V ~ 30V
Current:
25mA
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
0.709" (18.00mm)