TE Connectivity Laird S1718P12NF
Part No.:
S1718P12NF
Datasheet:
S1718P12NF.pdf
Description:
RF ANT 1.8GHZ PANEL CAB CHAS MT
Shipping
S1718P12NF Specifications
Frequency Group:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
1.8GHz
Frequency Range:
1.71GHz ~ 1.88GHz
Gain:
8dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 305mm
Termination:
N Type Female
Height (Max):
1.260" (32.00mm)