TE Connectivity Laird S1718AMP10TNF
Part No.:
S1718AMP10TNF
Datasheet:
S1718AMP10TNF.pdf
Description:
RF ANT 1.8GHZ PANEL CAB CHAS MT
Shipping
S1718AMP10TNF Specifications
Series:
DirectLink™
Frequency Group:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
1.8GHz
Frequency Range:
1.71GHz ~ 1.88GHz
Gain:
7.5dBi
Power - Max:
75 W
Features:
Cable - 254mm
Termination:
TNC Female
Height (Max):
5.701" (144.80mm)