Harwin Inc. S02-20150300
Part No.:
S02-20150300
Manufacturer:
Harwin Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
S02-20150300.pdf
Description:
RF SHIELD 0.591" X 0.787" SMD
Shipping
S02-20150300 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Harwin Inc.
Series:
EZ BoardWare
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
CAN
Height - Overall:
0.118" (3.00mm)
Length - Overall:
0.787" (20.00mm)
Width - Overall:
0.591" (15.00mm)