Carlo Gavazzi Inc. RZ3A60D25P
Part No.:
RZ3A60D25P
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Solid State Relays (SSR)
Package:
Datasheet:
RZ3A60D25P.pdf
Description:
3-POLE PANEL MOUNT SSR, ZERO-CRO
Shipping
RZ3A60D25P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
RZ3A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Circuit:
3PST-NO (3 Form A)
Output Type:
AC, Zero Cross
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 600 V
Load Current:
25 A
On-State Resistance (Max):
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C