Vishay Sfernice RWST40370CN3000JB
Part No.:
RWST40370CN3000JB
Datasheet:
RWST40370CN3000JB.pdf
Shipping
RWST40370CN3000JB Specifications
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
500W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 450°C
Features:
Non-Inductive
Size / Dimension:
1.772" Dia x 14.567" L (45.00mm x 370.00mm)