Vishay Sfernice RWST40370C1503JB02
Part No.:
RWST40370C1503JB02
Datasheet:
RWST40370C1503JB02.pdf
Shipping
RWST40370C1503JB02 Specifications
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
500W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 450°C
Size / Dimension:
1.772" Dia x 14.567" L (45.00mm x 370.00mm)