Precision Electronics Corporation RV4NAYSD252A
Part No.:
RV4NAYSD252A
Datasheet:
RV4NAYSD252A.pdf
Description:
POT 2.5K OHM 2W CARBON LINEAR
Shipping
RV4NAYSD252A Specifications
Resistance (Ohms):
2.5k
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
2W
Actuator Length:
0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter:
0.249" (6.32mm)