TDK-Lambda RTHN-5200
Part No.:
RTHN-5200
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
RTHN-5200.pdf
Description:
LINE FILTER 500VAC/VDC 200A CHAS
Shipping
RTHN-5200 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
RTHN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
500V
Voltage - Rated AC:
500V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
200 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
EN
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C