TDK-Lambda RTCN-5250
Part No.:
RTCN-5250
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
RTCN-5250.pdf
Description:
LINE FILTER 500VAC/VDC 250A CHAS
Shipping
RTCN-5250 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
RTCN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
500V
Voltage - Rated AC:
500V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
250 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
EN
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C