MDE Semiconductor Inc RT100KP64A
Part No.:
RT100KP64A
Datasheet:
RT100KP64A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 64VRWM 126.0VC
Shipping
RT100KP64A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
795A
Power - Peak Pulse:
100000W (100kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)