MDE Semiconductor Inc RT100KP33CA
Part No.:
RT100KP33CA
Datasheet:
RT100KP33CA.pdf
Description:
TVS DIODE BP 33VRWM 67.8VC
Shipping
RT100KP33CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
67.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1463A (1.463kA)
Power - Peak Pulse:
100000W (100kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)