MDE Semiconductor Inc RT100KP30CA
Part No.:
RT100KP30CA
Datasheet:
RT100KP30CA.pdf
Description:
TVS DIODE BP 30VRWM 64.0VC
Shipping
RT100KP30CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1553A (1.553kA)
Power - Peak Pulse:
100000W (100kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)