Vishay Sfernice RT100ASF10R0KB
Part No.:
RT100ASF10R0KB
Datasheet:
RT100ASF10R0KB.pdf
Description:
POT 10 OHM 100W WIREWOUND
Shipping
RT100ASF10R0KB Specifications
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
100W
Actuator Length:
0.984" (25.00mm)
Actuator Diameter:
0.236" (6.00mm)