Vishay Sfernice RT100AS6R80KB
Part No.:
RT100AS6R80KB
Datasheet:
RT100AS6R80KB.pdf
Description:
POT 6.8 OHM 100W WIREWOUND
Shipping
RT100AS6R80KB Specifications
Resistance (Ohms):
6.8
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
100W
Actuator Length:
0.984" (25.00mm)
Actuator Diameter:
0.236" (6.00mm)