Vishay Sfernice RT100AL4700KB
Part No.:
RT100AL4700KB
Datasheet:
RT100AL4700KB.pdf
Description:
POT 470 OHM 100W WIREWOUND
Shipping
RT100AL4700KB Specifications
Resistance (Ohms):
470
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
100W
Actuator Length:
0.984" (25.00mm)
Actuator Diameter:
0.236" (6.00mm)