Vishay Sfernice RT100AL2R20KB
Part No.:
RT100AL2R20KB
Datasheet:
RT100AL2R20KB.pdf
Description:
POT 2.2 OHM 100W WIREWOUND
Shipping
RT100AL2R20KB Specifications
Resistance (Ohms):
2.2
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
100W
Actuator Length:
0.984" (25.00mm)
Actuator Diameter:
0.236" (6.00mm)