Vishay Sfernice RSSD40370A1R80KB02
Part No.:
RSSD40370A1R80KB02
Datasheet:
RSSD40370A1R80KB02.pdf
Description:
ADJ PWR RES 1.8 OHM 450W CHAS MT
Shipping
RSSD40370A1R80KB02 Specifications
Resistance:
1.8 Ohms
Power (Watts):
450 W
Tolerance:
±10%
Diameter:
1.693" OD, 0.878" ID (43.00mm x 22.30mm)
Length:
14.567" (370.00mm)