Vishay Sfernice RSSD30250A3600JB00
Part No.:
RSSD30250A3600JB00
Datasheet:
RSSD30250A3600JB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 360 OHM 280W CHAS MT
Shipping
RSSD30250A3600JB00 Specifications
Resistance:
360 Ohms
Power (Watts):
280 W
Tolerance:
±5%
Diameter:
1.256" OD, 0.839" ID (32.00mm x 21.30mm)
Length:
9.843" (250.00mm)