Vishay Sfernice RSSD25168A68R0JB00
Part No.:
RSSD25168A68R0JB00
Datasheet:
RSSD25168A68R0JB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 68 OHM 200W CHAS MT
Shipping
RSSD25168A68R0JB00 Specifications
Resistance:
68 Ohms
Power (Watts):
200 W
Tolerance:
±5%
Diameter:
1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length:
6.614" (168.00mm)