Vishay Sfernice RSSD25138C2R20KB00
Part No.:
RSSD25138C2R20KB00
Datasheet:
RSSD25138C2R20KB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 2.2 OHM 140W CHAS MT
Shipping
RSSD25138C2R20KB00 Specifications
Resistance:
2.2 Ohms
Power (Watts):
140 W
Tolerance:
±10%
Diameter:
1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length:
5.433" (138.00mm)