Vishay Sfernice RSSD25138A3R90KB00
Part No.:
RSSD25138A3R90KB00
Datasheet:
RSSD25138A3R90KB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 3.9 OHM 140W CHAS MT
Shipping
RSSD25138A3R90KB00 Specifications
Resistance:
3.9 Ohms
Power (Watts):
140 W
Tolerance:
±10%
Diameter:
1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length:
5.433" (138.00mm)