Vishay Sfernice RSSD25138A1R00KB06
Part No.:
RSSD25138A1R00KB06
Datasheet:
RSSD25138A1R00KB06.pdf
Description:
ADJ PWR RES 1 OHM 140W CHAS MT
Shipping
RSSD25138A1R00KB06 Specifications
Resistance:
1 Ohms
Power (Watts):
140 W
Tolerance:
±10%
Diameter:
1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length:
5.433" (138.00mm)