Vishay Sfernice RSSD20117A8R20KB00
Part No.:
RSSD20117A8R20KB00
Datasheet:
RSSD20117A8R20KB00.pdf
Description:
ADJ PWR RES 8.2 OHM 100W CHAS MT
Shipping
RSSD20117A8R20KB00 Specifications
Resistance:
8.2 Ohms
Power (Watts):
100 W
Tolerance:
±10%
Diameter:
0.866" OD, 0.496" ID (22.00mm x 12.60mm)
Length:
4.606" (117.00mm)