Vishay Sfernice RSSD16X94A33R0JB19
Part No.:
RSSD16X94A33R0JB19
Datasheet:
RSSD16X94A33R0JB19.pdf
Description:
ADJ PWR RES 33 OHM 70W CHAS MT
Shipping
RSSD16X94A33R0JB19 Specifications
Resistance:
33 Ohms
Power (Watts):
70 W
Tolerance:
±5%
Diameter:
0.709" OD, 0.362" ID (18.00mm x 9.20mm)
Length:
3.701" (94.00mm)