MEAN WELL USA Inc. RSP-750-27
Part No.:
RSP-750-27
Datasheet:
RSP-750-27.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 27V 751W
Shipping
RSP-750-27 Specifications
Series:
RSP-750 (750W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
27V
Current - Output 1:
27.8 A
Power (Watts):
751W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
9.84" L x 5.00" W x 1.61" H (250.0mm x 127.0mm x 41.0mm)