MEAN WELL USA Inc. RSP-320-2.5
Part No.:
RSP-320-2.5
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
RSP-320-2.5.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 2.5V 150W
Shipping
RSP-320-2.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
RSP-320 (320W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
2.5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
60 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
150W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)