TDK-Lambda RSHN-2250
Part No.:
RSHN-2250
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
RSHN-2250.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC/VDC 250A CHAS
Shipping
RSHN-2250 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
RSHN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Single Phase
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
250V
Voltage - Rated AC:
250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
250 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C