Sensata Technologies, Inc. RSF66B50B100P
Part No.:
RSF66B50B100P
Datasheet:
RSF66B50B100P.pdf
Description:
SENSOR LEVEL SWITCH DUAL FLOAT
Shipping
RSF66B50B100P Specifications
Series:
RSF66
Packaging:
Bulk
ProdictStatis:
Switch (2) (Dual Float)
Type:
SPST-NC/NO, SPST-NC/NO
Output Type:
600 mA
Current:
1.969", 3.937" (50mm, 100mm)
Switch Actuation Level:
Polyphenylene Sulphide (PPS)
Mounting Type:
-10°C ~ 85°C
Material - Housing & Prism:
120VDC, 240VAC