Sensata Technologies, Inc. RSF66A25B75
Part No.:
RSF66A25B75
Datasheet:
RSF66A25B75.pdf
Description:
SENSOR LEVEL SWITCH SINGLE FLOAT
Shipping
RSF66A25B75 Specifications
Series:
RSF66
Packaging:
Bulk
ProdictStatis:
Switch (2) (Single Float)
Type:
SPST-NC/NO
Output Type:
600 mA
Current:
1.181", 2.953" (30mm, 75mm)
Switch Actuation Level:
Polypropylene Sulphide (PPS)
Mounting Type:
-10°C ~ 85°C
Material - Housing & Prism:
120VDC, 240VAC