TDK-Lambda RSEN-2300
Part No.:
RSEN-2300
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
RSEN-2300.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC/VDC 300A CHAS
Shipping
RSEN-2300 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
RSEN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
250V
Voltage - Rated AC:
250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
300 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C