MEAN WELL USA Inc. RSDH-300-12
Part No.:
RSDH-300-12
Datasheet:
RSDH-300-12.pdf
Description:
250-1500VDC O/P +12V20A
Shipping
RSDH-300-12 Specifications
Series:
RSDH-300 (300W)
Voltage - Input (Min):
250V
Voltage - Input (Max):
1500V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
20A
Power (Watts):
240W
Voltage - Isolation:
4 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
88%
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Size / Dimension:
9.33" L x 3.94" W x 1.61" H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm)