MEAN WELL USA Inc. RSD-200D-12
Part No.:
RSD-200D-12
Datasheet:
RSD-200D-12.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 200W
Shipping
RSD-200D-12 Specifications
Series:
RSD-200 (200W)
Voltage - Input (Min):
67.2V
Voltage - Input (Max):
143V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
16.7A
Power (Watts):
200W
Voltage - Isolation:
4 kV
Applications:
ITE (Commercial), Railway
Efficiency:
91%
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.52" L x 3.39" W x 1.57" H (191.0mm x 86.0mm x 40.0mm)