MEAN WELL USA Inc. RSD-150D-5
Part No.:
RSD-150D-5
Datasheet:
RSD-150D-5.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 5V 150W
Shipping
RSD-150D-5 Specifications
Series:
RSD-150 (150W)
Voltage - Input (Min):
67.2V
Voltage - Input (Max):
143V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
30A
Power (Watts):
150W
Voltage - Isolation:
4 kV
Efficiency:
90%
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.44" L x 3.03" W x 1.42" H (189.0mm x 77.0mm x 36.0mm)