Recom Power RPX-1.5-EVM-1
Part No.:
RPX-1.5-EVM-1
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
RPX-1.5-EVM-1.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR RPX1.5
Shipping
RPX-1.5-EVM-1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Recom Power
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Main Purpose:
DC/DC, Step Down
Outputs and Type:
7 Non-Isolated Outputs
Voltage - Output:
Current - Output:
0.8V, 1.8V, 3.3V, 5V, 12V, 15V, 24V
Voltage - Input:
1.5A
Regulator Topology:
4V ~ 36V