Astrodyne TDI RPT5500-30-S
Part No.:
RPT5500-30-S
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
RPT5500-30-S.pdf
Description:
LINE FILTER 300VAC 30A CHASS MNT
Shipping
RPT5500-30-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Series:
RPT5500
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Single Phase
Configuration:
Three Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
300V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
30 A
Frequency - Operating:
50/60Hz, 50/400Hz
Applications:
Approval Agency:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C