Tycon Systems Inc. RPPL1224-18-15
Part No.:
RPPL1224-18-15
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
Category:
Solar Cells
Package:
Cells
Datasheet:
RPPL1224-18-15.pdf
Description:
RemotePro 3.2W Cont Remote Pwr S
Shipping
RPPL1224-18-15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
Series:
RPPL-SM
Package/Case:
Cells
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Power (Watts) - Max:
3.2 W
Current @ Pmpp:
1.5 A
Voltage @ Pmpp:
12 V
Current - Short Circuit (Isc):
Type:
Voltage - Open Circuit:
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C