Astrodyne TDI RP600-15-4.7-S-F
Part No.:
RP600-15-4.7-S-F
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
RP600-15-4.7-S-F.pdf
Description:
LINE FILTER 100VAC/VDC 15A CHASS
Shipping
RP600-15-4.7-S-F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Series:
RP600
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
DC
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
100V
Voltage - Rated AC:
100V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
15 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C